Print from DOS on printers under Windows98, WinXP, Windows2000 DOSPRN 2.0
Dos print international support center DOSPRN Spanish dos print support center DOSPRN Ukrainian dos print support center Dosprinter Polish support center DOSPRN Israel dos usb support center DOSPRN Bulgaria dos print support center Indonesian DOSPRN support center Indian DOSPRN support

О програмі | Документація | Що нового | Загрузка | Реєстрація | FAQ | Зв'язок | Вхід

Про DOSPRN

Ця програма створена для підтримки друку з програмного забезпечення DOS на сучасних струменевих та лазерних принтерах. Багато дешевих принтерів не можуть друкувати звичайний текст, але друкують документи у графічному режимі (це т.з. GDI-пристрої). Також старі (та деякі нові) програми DOS були створені для друку на матричних принтерах тільки у текстовому режимі. До того ж багато принтерів не підтримують друк на різних мовах у текстовому навіть якщо підтримка текстового режима взагалі у них є.

DOSPRN допомагає у вирішенні усіх цих проблем. Ви зможете використовувати для друку документів з DOS-програм будь-який принтер.

DOSPRN розповсюджується як Shareware. Ви можете ознайомитися з роботою DOSPRN та спробувати її в роботі з вашими програмами для DOS на протязі випробувального періоду. По закінченні цьогу періоду ви маєте або зареєструвати вашу копію або видалити її з вашого комп'ютера за допомогою утиліти деінсталяції яка розміщена у головному меню Робочого столу у групі DOSPRN.

Інсталяція

Загрузіть та запустіть на виконання само-розпаковуючийся файл DOSprn200.exe. Вам треба буде відповісти на кілька простих питань. Під час інсталяції DOSPRN копіює усі необхідні файли та створює ярлики на вашому комп'ютері.

Запуск програми

Ви можете стартувати DOSPRN за допомогою ярлика на Робочому Столі або з папки "DOSPRN" у головному меню Windows. Також DOSPRN може стартувати автоматично разом в операційною системою з папки "Автозагрузка" (якщо ви обрали таку можливість під час інсталяції). Після запуску DOSPRN, ви зможете знайти іконку програми у області системного трею (біля системного годинника, звичайно у правому нижньому кутку Робочого Столу). Display icon and progress of printing in tray area У цей момент DOSPRN готова до роботи.

Режими роботи програми

Якщо ви клацнете правою кнопкою миші на іконці DOSPRN у області системного трею, має є з'явитися меню. Це меню надає доступ до основних режимів роботи програми. Опції меню:Manage DOS printing by popup menu

  • Відкрити - відкриває головне вікно з настройками DOSPRN
  • Друкувати файл - надає можливість вибрати та надруквати текстовий файл
  • Друкувати - роздруковує документи з черги (якщо заборонено режим 'Автоматичний друк')
  • Орієнтація - змінює орієнтацію паперу під час друку
  • Очистит чергу - видаляє документи з черги (якщо заборонено режим 'Автоматичний друк')
  • Відміна - закриває меню
  • Вихід - завершує роботу DOSPRN

 

Головне вікно DOSPRN

Automatic capture printed text under Windows98, Windows200 and WindowsXP


Затримка черги

Це час на протязі якого DOSPRN слідкує за активністю друку з DOS-програми. Якщо після відправки якихось даних на друк DOS-програма не надсилає нових даних на протязі цього часу DOSPRN починає друкувати документ на принтері. 

Автоматичний друк

Якщо цей режим увімкнено, DOSPRN автоматично починає друкувати документи які опиняюються у черзі. У іншому разі ви зможете роздрукувати ці документи із допомогою команди 'Друкувати'.

По кінцю сторінки

Якщо DOS-програма розміщує спеціальній символ FormFeed у кінці кожного документа, ви можете дозволити цей режим роботи для того, щоб скоротити час до початку друку

Перехоплення порту

DOSPRN перехоплює усі дані які DOS-програма надсилає до порту та обробляє їх.

Друкувати файл

Ви можете просто надрукувати текстовий файл на принтері.

Друкувати

Роздрукувати чергу завдань (якщо 'Автоматичнй друк' заборонено)

Очистити чергу

З черги видаляються усі документи які ще не були надруковані (якщо 'Автоматичнй друк' заборонено)

Ім'я файлу черги

Ім'я файлу (або маска файлів) які містять тимчасові дані для друку. 

Примітка:
якщо ви бажаєте змінити ім'я чи шлях до файлу, необхідно попередньо відключити опцію автоматичного "Перехоплення порту" яка дозволяє DOSPRN самостійно перехоплювати дані з DOS-програм.

Interface Language:

Ви можете обрати мову інтерфейсу програми. Зараз DOSPRN має підтримку української, російської, польської, білоруської, англійської, французької, німецької, шведської, голандської, італійської, словацької, іспанської, португальської, грецької, румунської, угорської, каталонської, хорватської, латвійської, чеської, болгарської, турецької мов.
Ви можете перекласти інтерфейс на інші мови або запропонувати зміни в уже існуючих перекладах. Ознайомтеся з подробицями тут:мовні модулі інтерфейса або напишіть до служби підтримки.

Орієнтація

Виберіть орієнтацію паперу, яка буде використовуватися якщо друкуємий документ не буде вимагати іншого.

Переносити довгі строки

Коли ця опція буде увімкнена, DOSPRN буде переносити строки які будуть довші ніж ширина сторінки з урахуванням формату паперу та полей відступу.

Використовувати прогін сторінки

DOSPRN може або опрацьовувати символ "Прогін сторінки" FormFeed (ASCII 12) або ігнорувати його.

LF як CR/LF

DOSPRN може сприймати символ "Прогін строки" LineFeed (ASCII 10) як перехід на наступну строку без зміни позиції друку, або як пару CarriageReturn (ASCII 13) та LineFeed (ASCII 10). У другому випадку позиція друку буде переміщена у початок наступної строки.

Запускати звернутий

Якщо ви виерет цю опцію, DOSprn буде стартувати звернутим у системному треї. У іншому разі головне вікно програми буде відкрите на робочому столі після запуску програми.

Принтер

Виберіть принтер для друку документів за допомогою DOSPRN. Також тут ви можете вказати деякі специфічні параметри, індивідуальні для кожного принтера (кількість копій, якість друку, кольоровий друк або друк у відтінках сірого та ін.)

Послідовності

DOSPRN може відтворювати різноманітні ESC-послідовності які включені у спецификації стандартів Epson Esc-P та HP PCL.

Шрифти

DOS printer codepages, margins and fonts selectable


Шрифти

Тут ви бачите список шрифтів які інсталовані у операційній системі. Шрифти з однаковою шириною усіх літер (моноширінні) мають зелений відтінок позначки на відміну від пропорційних шрифтів, які мають червоний відтінок. Ми рекомендуємо вікористовувати моноширінні шрифти (такі як "Courier New" або "Lucida Console"). 

Показувати тільки моноширні

Якщо ця опція вибрана, до списку додаються only моноширінні шрифти.

CP

Кодова сторінка. DOSPRN підтримує емуляцію кодових сторінок 850 (East Europe), 852 (West Europe), 737 (Greece), 437 (USA), 857 (Turkish), 862 (Hebrew), 775 (Latvian), 855 (Bulgarian), 1125 (Ukrainian) and 866 (Cyrillic) та ін. 

Кнопка "Preview" дозволяє переглянути файл ASCII.tbl у вибраній кодовій сторінці. Картинка має співпадати с виглядом цього файла у вікні DOS. Якщо ви бажаєте то можете дізнатится більше про опис кодових сторінок, створювати власні або змінювати при потребі існуючі кодові сторінки. У іншлму випадку ви можете надіслати e-mail у підтримку ящо ви потребуєте дпомоги або змін кодових сторінок.

Розмір

Розмір шрифта документа якщо в самому документі не вказане інше.

CPI

Цей параметр вказує на кількість символів на дюйм (якщо в самому документі не вказане інше). Він залежить від розміру та стилю шрифта.

LPI

Цей параметр вказує на кількість строк документа на дюйм (якщо в самому документі не вказане інше). Він залежить від розміру та стилю шрифта.

Відступ

Розміри верхього, нижнього, правого та лівого відступів. Вони будут враховані при створенні документу.

Зразок вибраного шрифту

Ця секція дозволяє передивитися зразок вибраного шрифта з урахуванням вказаного стилю та розміру.


О програмі | Документація | Що нового | Загрузка | Реєстрація | FAQ | Зв'язок | Вхід